Velg i vårt kurstilbud (NB: fra stevnet i 2022)

I tillegg til felles åpningsforedrag tilbyr vi nær 50 parallelle kurs av fire-timers varighet.

Åpningsforedrag: Relasjonens kraft – Energien som oppstår når vi møtes

Åpningsforedrag: Relasjonens kraft – Energien som oppstår når vi møtes

Barnehage Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10 Kulturskole SFO VGO
Kursholder: Francois Elsafadi
Kurs 01: Akademisk e-sport

Kurs 01: Akademisk e-sport

Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10 VGO
Kursholder: Rune Andersen
Kurs 02: Aktiv språklæring og bruk av teknologi i Undervisningsverkstedet

Kurs 02: Aktiv språklæring og bruk av teknologi i Undervisningsverkstedet

Grunnskole 8-10 VGO
Kursholder: Eli-Marie Drange
Kurs 03: Behovsdrevet innovasjon i helse- og omsorgssektoren

Kurs 03: Behovsdrevet innovasjon i helse- og omsorgssektoren

VGO
Kursholder: Stian Westbye
Kurs 04: Bruk gitar – inn i musikken!

Kurs 04: Bruk gitar – inn i musikken!

Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10
Kursholder: Svein-Helge Vikse
Kurs 05: Det å høre til – hvordan skape et inkluderende læringsfellesskap

Kurs 05: Det å høre til – hvordan skape et inkluderende læringsfellesskap

Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10
Kursholder: Torgunn Skaaland
Kurs 06: Dybdelæring og tverrfaglighet i engelskfaget

Kurs 06: Dybdelæring og tverrfaglighet i engelskfaget

Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10
Kursholder: Siri Mohammad-Roe
Kurs 07: ECO-print

Kurs 07: ECO-print

Barnehage Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10 Kulturskole SFO VGO
Kursholder: Turid Myrann
Kurs 08: Elevene og litteraturen

Kurs 08: Elevene og litteraturen

Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7
Kursholdere: Svein Slettan, Ingeborg Eidsvåg Fredwall, Agnes-Margrethe Bjorvand, Fridunn Tørå Karsrud, Torild Marie Olsen, Elin Arnesen Moseid, Line Reichelt Føreland, Berit Huntebrinker, Cecilie Takle
Kurs 09: En helhetlig tilnærming i møte med barn og unge med minoritetsbakgrunn

Kurs 09: En helhetlig tilnærming i møte med barn og unge med minoritetsbakgrunn

Barnehage
Kursholder: Sunil Loona
Kurs 10: OPPDRAG!

Kurs 10: OPPDRAG!

Grunnskole 8-10
Kursholder: Vemund Ruud
Kurs 11: Forstå hvordan det er inni meg når jeg er ute av meg

Kurs 11: Forstå hvordan det er inni meg når jeg er ute av meg

Barnehage Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 SFO
Kursholder: Anita Juveli
Kurs 12: Fotokurs

Kurs 12: Fotokurs

Barnehage Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10 SFO VGO
Kursholder: Sol Kahlo
Kurs 13: Friluftsliv i skolens nærmiljø

Kurs 13: Friluftsliv i skolens nærmiljø

Barnehage Grunnskole 1-4
Kursholdere: Ketil Østrem og Kjetil Fossheim
Kurs 14: Garageband for Ipad

Kurs 14: Garageband for Ipad

Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10
Kursholder: Tore Bråthen
Kurs 15: Historiebevissthet

Kurs 15: Historiebevissthet

Grunnskole 8-10 VGO
Kursholder: Apostolos Spanos
Kurs 16: Historien om alt (NB: fokus på BigBang!)

Kurs 16: Historien om alt (NB: fokus på BigBang!)

Grunnskole 8-10 VGO
Kursholder: Nils-Erik Bomark
Kurs 17: Hva når du er den trygge voksne?

Kurs 17: Hva når du er den trygge voksne?

Barnehage Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10 Kulturskole SFO VGO
Kursholdere: Jon Øivind Evje og Linn Farstad
Kurs 18: Hvordan bruke botanisk materialer  i skolehverdagen.

Kurs 18: Hvordan bruke botanisk materialer i skolehverdagen.

Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10
Kursholder: Camilla Dversnes
Kurs 19: Hvordan lykkes med lese- og skriveopplæringen etter fagfornyelsen

Kurs 19: Hvordan lykkes med lese- og skriveopplæringen etter fagfornyelsen

Grunnskole 5-7
Kursholder: Ingeborg Anly
Kurs 20: InSPIRErende naturfag !

Kurs 20: InSPIRErende naturfag !

Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7
Kursholder: Gro Wollebæk
Kurs 21: Internasjonale konflikter og fred

Kurs 21: Internasjonale konflikter og fred

Grunnskole 8-10 VGO
Kursholder: Sidsel Wold og Stian Olsen
Kurs 22: Ireland and Northern Ireland before and after Brexit

Kurs 22: Ireland and Northern Ireland before and after Brexit

Grunnskole 8-10 VGO
Kursholder: Erik Mustad
Kurs 23: Kjemi for mellomtrinnet

Kurs 23: Kjemi for mellomtrinnet

Grunnskole 5-7
Kursholder: Jenny Ramsvik
Kurs 24: Kontroversielle, emosjonelle og sensitive tema i skolen

Kurs 24: Kontroversielle, emosjonelle og sensitive tema i skolen

Grunnskole 8-10 VGO
Kursholdere: : Beate Goldschmidt-Gjerløw, Irene Trysnes, Katja Skjølberg, Mari Jore, Jeanette Frøvik og Ragnhild Torstensen.
Kurs 25: Krigsminner i samtidslitteraturen

Kurs 25: Krigsminner i samtidslitteraturen

VGO
Kursholder: Unni Langås
Kurs 26: Kroppsøving og kroppslig læring.

Kurs 26: Kroppsøving og kroppslig læring.

Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10 VGO
Kursholder: Geir Øvrevik
Kurs 27: Krysspunkt – flerspråklige dikt som springbrett inn i tverrfaglige temaer

Kurs 27: Krysspunkt – flerspråklige dikt som springbrett inn i tverrfaglige temaer

VGO
Kursholder: Hanna Bovim Bugge og Hayder Jumaah
Kurs 28: Kunsten å lage gode historier sammen med barn

Kurs 28: Kunsten å lage gode historier sammen med barn

Barnehage
Kursholder: Birgitte Stien Nordbø
Kurs 29: Lekelyst, med rom for innelek

Kurs 29: Lekelyst, med rom for innelek

Barnehage SFO
Kursholder: Trude Brendeland
Kurs 30: Lekende møter på veien mot bærekraftig utvikling

Kurs 30: Lekende møter på veien mot bærekraftig utvikling

Barnehage
Kursholder: Anett Holmvik
Kurs 31: Litterære tekster i spanskundervisningen

Kurs 31: Litterære tekster i spanskundervisningen

Grunnskole 8-10 VGO
Kursholder: Inger Olsbu
Kurs 32: Matematikk i alle fagområder – rundt, inni, gjennom, kryss og tvers.

Kurs 32: Matematikk i alle fagområder – rundt, inni, gjennom, kryss og tvers.

Barnehage
Kursholder: Anne Hj. Nakken
Kurs 33: Medvirkning i skolen – hvorfor og hvordan

Kurs 33: Medvirkning i skolen – hvorfor og hvordan

Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10
Kursholdere: Janaina Hartveit Lie, Lise Barsøe og Ina Jagtøien
Kurs 34: Minecraft + LK20 = Mestring

Kurs 34: Minecraft + LK20 = Mestring

Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10 SFO VGO
Kursholder: Oddgeir Skage
Kurs 35: Nye og spennende sjømatretter!

Kurs 35: Nye og spennende sjømatretter!

Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10
Kursholder: Camilla Agerup
Kurs 36: Podcast på 1-2-3!

Kurs 36: Podcast på 1-2-3!

Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10 VGO
Kursholder: Guttorm Andreasen
Kurs 37: Problemløsing og programmering i matematikkfaget

Kurs 37: Problemløsing og programmering i matematikkfaget

VGO
Kursholder: Anne Seland
Kurs 38: Relasjonelle møteplasser

Kurs 38: Relasjonelle møteplasser

Barnehage Grunnskole 1-4 SFO
Kursholdere: Francois Elsafadi og Mona Nicolaysen
Kurs 39: Religiøse endringer i Norge de siste 50 år

Kurs 39: Religiøse endringer i Norge de siste 50 år

Grunnskole 8-10 VGO
Kursholder: Pål Repstad
Kurs 40: Robuste barn vokser på (og i) trær!

Kurs 40: Robuste barn vokser på (og i) trær!

Barnehage Grunnskole 1-4 SFO
Kursholder: Ingirid G.H. Kjær
Kurs 41: SAMM-metoden: læring gjennom mestring, medvirkning og motivasjon

Kurs 41: SAMM-metoden: læring gjennom mestring, medvirkning og motivasjon

VGO
Kursholder: Gerd Martina Langeland
Kurs 42: Skjermopptak med teksting i OBS Studio og på iPad

Kurs 42: Skjermopptak med teksting i OBS Studio og på iPad

Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10 SFO VGO
Kursholder: Morgan Konnestad
Kurs 43: SnakkOmMobbing i klasserommet: en hjelp til å øve empati og refleksjon omkring vennskap og mobbing.

Kurs 43: SnakkOmMobbing i klasserommet: en hjelp til å øve empati og refleksjon omkring vennskap og mobbing.

Grunnskole 5-7
Kursholdere: Cathrine Johannessen og Anette Gausdal
Kurs 44: Språkarbeid i barnehagen i et inkluderingsperspektiv

Kurs 44: Språkarbeid i barnehagen i et inkluderingsperspektiv

Barnehage SFO
Kursholder: Heidi Sandø
Kurs 45: super:bit for mellomtrinn og ungdomskole

Kurs 45: super:bit for mellomtrinn og ungdomskole

Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10
Kursholdere: Tina Meland og Børge Mørkve-Simonsen
Kurs 46: super:bit for småtrinnet

Kurs 46: super:bit for småtrinnet

Grunnskole 1-4
Kursholder: Solveig Helgesen
Kurs 47: Tull og tøys på ramme alvor

Kurs 47: Tull og tøys på ramme alvor

Barnehage
Kursholder: Sonja Kibsgård
Kurs 48: Utforsking, samarbeid og engasjement i matematikk og norsk

Kurs 48: Utforsking, samarbeid og engasjement i matematikk og norsk

Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 SFO
Kursholdere: Mona Røsseland og Kari Kolbjørnsen Bjerke
Kurs 49: Volleyball i skolen

Kurs 49: Volleyball i skolen

Grunnskole 1-4 Grunnskole 5-7 Grunnskole 8-10 SFO VGO
Kursholdere: Peter Bjerg Jørgensen og John Walstad